A műhelybeszélgetás célja, hogy felmérje a nemzeti energiatőzsdék jelenlegi állapotát és jövőbeli potenciálját Közép- és Kelet-Európában. A műhelyt két fő irányba tereljük. Először megvizsgáljuk, hogy a nemzeti energiatőzsdék ellátják-e a szerepüket a nemzeti és regionális likviditás biztosításában. Második lépésben a regionálisan szorosabban integrált, transzparens kereskedelmi platformok kiépítésének lehetőségeit vizsgáljuk.
Események / Workshopjaink
Közép-kelet-európai energiatőzsdék2006. május 19. - Budapest
Kapcsolódó fájlok
- A workshop részletes programja (PDF, 862.74 KB)
- Résztvevők (PDF, 114.83 KB)
- Kaderják Péter (REKK): Nyitóelőadás (PDF, 380.27 KB)
- Albert Moser - Toralf Michaelsen (EEX): Torlódáskezelés és klíring - Hogyan működhetnek együtt a tőzsdék és a rendszerirányítók? (PDF, 392.24 KB)
- Gorazd Azman (Borzen): Regionális áramlásalapú kapacitásallokációs modell (PDF, 443.25 KB)
- Ronald Gjurkowitsch (EXAA): Az EXAA jövője az energiapiacokon és a tőzsdék szerepe (PDF, 5.8 MB)
- Kiss Péter (KPMG): A magyar villamosenergia-tőzsde projekt (PDF, 213.01 KB)
- Igor Chemisinec - Jakub Necesany (OTE): Az OTE szerepe a cseh villamosenergia-piacon és 2006-os eredmények; Az OTE álláspontja a közép-kelet-európai integrációról (PDF, 396.03 KB)
- Vajdovich Árpád (Magyar Energiahivatal): A szervezett villamosenergia-piac kiépítésének lehetőségei Magyarországon (PDF, 288.29 KB)
- Hornai Gábor (CEZ): Kereskedelem újonnan megnyílt nemzeti árampiacokon: régi kockázatok új dimenziókban (PDF, 20.51 KB)
- Lehőcz Balázs (MVM Partner): Az MVM Partner álláspontja a helyi vagy regionális energiatőzsdékről (PDF, 90.96 KB)
- Bende Csaba (ATEL): A közép-kelet-európai tőzsdék áttekintése - az ATEL tapasztalatai (PDF, 205.55 KB)
- Oliver Podehl (E.ON): Az E.ON kereskedelmi tevékenysége Közép-Kelet-Európában: motiváció, tapasztalatok és kitekintés (PDF, 235.77 KB)